Prosinec 2007

Zetor v Akci

27. prosince 2007 v 21:12 | Proof |  Srandičky

Zetor Race

27. prosince 2007 v 21:10 | Proof |  Srandičky

G-Unit Records - DJ WHOO KIDD

25. prosince 2007 v 10:04 | Proof |  G-Unit
Oficiální DJ 50 Centa a G-Unit, The MixTape King nebo haitský Barry White, pod všemi těmito pseudonymi či přívlastky se nachází jediná osoba, jedna z nejžhavějších postav dnešního Hip-Hopu - DJ Whoo Kid. Zajímá vás, komu patří hlas říkající známé "Whooo Kiiid" na tolika mixtapech? Čtěte dál!
Whoo Kid se narodil velmi chudým haitským rodičům ve West Orange v New Jersey jako občan Yves Mondesire. Ještě jako dítě se stěhuje do Queensu v New Yorku (kam taky jinam :)), kde vyrůstá. Jako teenagerovi, který se zajímá o hudbu, se mu dostanou do rukou mixtapy od DJ's jako Dirty Harry, Ron G, Kid Capri (autor prvního mixtapu který si Whoo Kid koupil) a R.I.P. Jam Master Jay.
Ti se vzápětí stávají jeho vzory a Whoo Kid se pokouší o své první mixtapy. Jeho první dílka jsou jím vyrobená kompilační CD z různých žánrů, která dělá jen pro své přátele a rodinu. S postupujícím časem začne brát svoje hobby více vážně a v šestnácti letech startuje kariéru DJe.
Kupuje svůj první 12" vinyl (konkrétně od N.W.A) a hraje na místních parties. Na živobytí si vydělává u US Customs (složka
celní správy) a u New York Metropolitan Transportation Authority (jakýsi Dopravní podnik města New York).
Tato zaměstnání ale k nelibosti své rodiny později opouští, aby se mohl naplno věnovat DJingu a tvorbě mixtapů. Jeho rodina a přátelé byli sice zvyklí, že se žene z průšvihu do průšvihu, ale přesto se na jeho novou kariéru tvářili dosti skepticky. I přes jeho vytrvání však ještě jeho úspěch brzdilo několik překážek.
Tou první byl DJ Clue, který v té době kraloval Kiddovu vysněnému impériu. Značku DJ Clue jste tehdy mohli na mixtapech vidět snad všude. Nebylo divu - DJ Clue byl průkopníkem a předznamenal také budoucí vývoj "mixtape industry" v mnoha směrech. Whoo Kid o tom říká: "Kamkoliv jsem přišel, řekli mi: "Nepotřebujeme tě, máme Clua". Takže jsem musel trpělivě dělat mixtapy dál, dokud jsem nevstoupil do širšího povědomí. Nemůžete nic vzdát jen proto, že na vrcholu je pořád někdo jiný. Víte, každé impérium jednou padne, a tak nemůžete myslet ve stylu "on je nejlepší, tak už to dál zkoušet nehodlám".
"A když jsem pak teda vydával mixtapy, zkoušel jsem být ještě o kousek lepší nebo
dostat slavnou osobnost na moje CD. Musíte prostě vytrvat v činnosti, dokud se něco nestane, dokud se vám nedostane proslulosti".

Nějaký ten čas vytrval a posléze potkává dalšího homeboye, který bude mít na jeho osud zásadní vliv - Splashe.
Splash, asistent DJ Envyho, zasvětí našeho hrdinu do tajů výroby úspěšného mixtapu a Whoo Kid se snaží držet po Splashově boku. Díky tomu si osvojí řadu kontaktů důležitých pro úspěch v branži. Potkává se s Chrisem Lightym, prezidentem Def Jamu (hiphopové vydavatelství), se kterým si padnou do noty. Stanou se z nich přátelé a Whoo Kidovi se tak dostanou nové nahrávky do rukou dlouho před jejich vydáním. Díky novým mentorům se mimo jiné dostává i na Angel Party DJ Vlada, kde se setkává s tehdy trendy Busta Rhymesem. Slovo dá slovo a Busta svolí k hostování na Kidově nadcházejícím CD. To se stane průlomovým a náš hrdina zastíní i DJ Clua a nastartuje cestu ke hvězdám.
Od těch dob se spolehlivě drží formule: unámá osobnost + mít některé tracky dřív než ostatní = úspěch. A jak je vidět, není důvod pochybovat o její plné platnosti. Zůstává však otázka, kde stále brát nevydané tracky a nekrást? Držme se kariéry Whoo Kida. Když se rozhodl postavit se v byznysu na vlastní nohy, tak prostě - a říkejte si, co chcete - kradl.
Přesněji řečeno využil běžné praxe, do které byl zasvěcen. V hudebním průmyslu - stejně jako v herním - mají nové produkty k otestování jako první publicisté z odborných periodik. Takže stačilo jim prostě dobře zaplatit a měl přístup k nové hudbě i měsíce před jejím oficiálním vydáním. Což je pochopitelně činnost nelegální a spolu s neodváděním autorských poplatků je dodnes důvodem k pobytu některých DJs ve vězení (nedávno třeba známý DJ Drama). Doba ale pokročila, náš svěřenec se dostává do centra dění, a navíc má v té době již přezdívaný "Mixtape King" kontakty z nejcennějších a pro jeho kariéru krajně důležitých. Je totiž synovcem mocného muže - manažera z Violator Management/Records, který se dnes mimo jiné stará (ano uhodli jste) o 50 Centa.
A tím se dostáváme ke spolupráci těchto dvou ikon dnešního US Hip-hopu. Pamatujete se na incident, kdy je Fiftymu po atentátu na jeho osobu zrušen kontrakt s Columbia Records a k vydání jeho plánovaného debutového alba Power of the Dollar nikdy nedojde? (Podrobnosti najdete na Urban Online v sekci 50 Cent - Biografie.) Tak pro vás nejspíš nebude novinkou, že Power of the Dollar přeci jen svým způsobem vyšlo. A to v podobě mixtapu s názvem Guess Who's Back? který obsahuje některé skladby (či jejich fragmenty) právě z onoho nerealizovaného debutu. Uhodnete kdo (alespoň z části) za vydáním mixtapu Guess Who's Back? stojí? Podruhé správně - DJ Whoo Kid. Další mixtape - 50 Cent Is the Future - už vychází přímo v Whoo Kidově produkci na jeho vlastním labelu Shadyville Entertainment a pro Fiftyho znamená otevřené dveře do klubu s Dr. Dre a Eminemem. Můžeme tedy směle (i když trochu zjednodušeně) říci, že Whoo Kid pomohl dostat se Fiftymu tam, kde dnes je. K Fiddyho cti nutno dodat, že to Mixtape Kingovi nikdy nezapomněl a různými způsoby se mu revanžuje dodnes.
** Text pokračuje dole **
//<![CDATA[ //]]>
** Zde je pokračování **
Dnes už tedy žádné tracky nemusí krást a nechat si jako kdysi od rapperů vyhrožovat smrtí. Je veleúspěšným DJem a majitelem výše zmíněného labelu Shadyville Entertainment, který je i promotérskou agenturou pro dalších asi 150 DJ's a celkově rostoucím impériem. Hiphopoví umělci se sami snaží dostat do jeho úspěšných show na Shade 45, což je Eminemova stanice zaměřená na Progressive Hip-Hop, naladitelná na pětačtyřicátém kanálu SIRIUS Satellite Radio. A také do POW! Radio na NY's HOT 97, protože dobře vědí, že pokud se jednou v show nebo na CD objeví, uslyší je spousta potencionálních fanoušků doslova kdekoliv. Jeho cena závratně stoupla a spolupráce s ním se nebojí ani lidé jako Donald Trump.
Jeho cesta z nuly na vrchol se tak v lecčems podobá americkému snu 50 Centa. Od velmi chudého dětství, životu na hraně v ghettu až po jejich dnes sílící impéria. Doufejme, že jejich cesty se ani nadále nerozdělí a plody jejich spolupráce budeme sklízet co nejdéle.
A na závěr ještě jedna zajímavost. Víte, proč si zvolil jméno Whoo Kid? Ještě když býval Yves malým chlapcem, oblíbil si na situace, jako když potkal sexy dívku nebo pokud něco bylo "nářez", reagovat hláškou "Who Wee!". A jeho rodiče, kdykoli vešli po Kidovi na záchod, volali na něj nahlas a ironicky "Whoo Kid!", kvůli solidnímu zápachu, který tam po Kidovi zůstával :) A to, co tehdy začalo jako vtip, později nabralo ještě další význam. Když jeho CD byla zpočátku ještě anonymní, vyzývala k otázce: "Who is this kid?", snadno zapamatovatelná odpověď byla nasnadě a jméno už mu zůstalo.
Mixtapy:
Nyní spolupracoval už se všemi členy G-Unit, vydal tapy i řadě dalších rapperů jako Snoop Dogg, Chamillionaire aj. Sám už ani vlastně neví, kolik jich vydal. Nyní se pravděpodobně blíží číslu 100. Vydal řadu mixtapů s názvem G-Unit Radio, založených na stejnojmenné rozhlasové show na Shade 45. V době vzniku tohoto článku pracoval už třiadvacátém dílu s názvem "Off Paper". Z show na HOT 97 vychází řada Pow!
A co G-Unit? Tak třeba namátkou: God's Plan, No Mercy No Fear, 50 Cent is the Future.
S Lloyd Banksem např. Mo Money In The Bank. Začal také vydávat sérii American Wasteland (G-Unit Radio West) nebo Bulletproof a mnoho mnoho dalších.
Je i velkým fanouškem filmů a videoher, které často hrají velkou roli na obalech některých mixtapů a někdy zastřešují mixtape samotný za použití skitů vysamplovaných z jednotlivých děl.
Zajímavosti:
Whoo Kid se objevil i ve hře 50 Cent: Bulletproof, kde prodává 50 Centovu hudbu a videa z kufru auta.
Spolupracuje se šperkařskou firmou Avianne. Šperky ale příliš rád nemá, zato hodinky mu učarovaly, proto navrhl jejich vlastní řadu. Cena hodinek začíná na částce 60.000$.
Má vlastní oděvní značku založenou v Japonsku. Proč zrovna Japonsko? "Moje žena a dítě jsou Japonci, přál jsem si, aby mohli žít tam. Vždycky jsem se cítil spřízněný s japonskou kulturou. Japonci rozumí Hip-Hopu víc než někteří hiphopeři sami".
Sám se draze v Hip-Hop stylu obléká jen příležitostně, ale říká: "Možná se oblíkám ošuntěle, ale pak vystoupím z Lamborghini :-)". Jeho současnými miláčky jsou žluté Lamborghini a Ferrari 360 Modena. Vlastní dva domy, čtyři bary, neustále rozjíždí další byznys (nyní např. vydává vlastní předplatitelský magazín Pow! s podtitulem Where Hip Hop Meets Hollywood a plánuje napsat knihu.
Beef:
Vede svůj vlastní beef s Blackwallstreet a NU JerzeyDevil. Veřejně dissoval The Gamea na Hot 97.
Ocenění:
5x umístění v Justo's Mixtape Awards, vč. Best Mixtape Duo Award (2002) a Best Mixtape Radio Show (2006)
Rolling Stone Top 10 DJ's (2005)
Mixtape DJ of the Year (2004)

G-Unit Records - INTERPRETI

25. prosince 2007 v 10:02 | Proof |  G-Unit
50 Cent
Lloyd Banks
Tony Yayo
Young Buck
Mobb Deep
M.O.P.
Young Hot Rod
Olivia
Spider Loc

G-Unit,records

25. prosince 2007 v 10:00 | Proof |  G-Unit
Ve veleúspěšném roce 2003, kdy 50 Cent vydal svůj debut Get Rich or Die Tryin' a zároveň se stal jedním z nejžádanějších rapperů planety, byl otevřen i jeho vlastní label G-Unit Records (podle názvu crew).
Už při natáčení videoklipu In Da Club na konci roku 2002 hovořil 50 Cent na toto téma s Dr. Dre, ale až onen úspěch v roce 2003 nastartoval v té době ještě neznámý label, ze kterého se poté stalo hiphopové impérium.
Se sídlem v New Yorku tedy vznikl label, který za pomocí společností Interscope Records (pouze v USA) a Polydor Records (mimo USA) distribuuje svá alba a jehož mateřskou společností je Universal Music Group.
Jako první interpret byl nabrán nováček The Game a původní členové crew. Poté do labelu začali přicházet noví interpreti, z nichž se staly známé hvězdy nebo si svojí popularitu stále ještě nabíraly.
50 Cent do svého impéria začal nabírat staré školy, jako například Mobb Deep, M.O.P., a začal s ním spolupracovat také Mase.
Nyní se tento label stále a stále rozrůstá a kdo ví, jestli se jednou do hiphopové historie nezapíše jako ten vůbec největší a nejslavnější.

50 Cent-Diskografie

25. prosince 2007 v 9:59 | Proof |  50 Cent
THE MASSACRE
(vyšlo 3. 3. 2005)
1. Intro
2. In My Hood
3. This Is 50
4. I'm Supposed To Die Tonight
5. Piggy Bank
6. Gatman And Robin
7. Candy Shop
8. Outta Control
9. Get In My Car
10. Ski Mask Way
11. A Baltimore Love Thing
12. Ryder Music
13. Disco Inferno
14. Just A Lil Bit
15. Gunz Come Out
16. My Toy Soldier
17. Position Of Power
18. Build You Up
19. God Gave Me Style
20. So Amazing
GET RICH OR DIE TRYIN'
(vyšlo 6. 3. 2003)
1. Intro
2. What Up Gangsta
3. Patiently Waiting (feat. Eminem)
4. Many Men (Wish Death)
5. In Da Club
6. High All the Time
7. Heat
8. If I Can't
9. Blood Hound (feat. Young Buck of G Unit)
10. Back Down
11. P.I.M.P.
12. Like My Style (feat. Tony Yayo of G Unit)
13. Poor Lil Rich
14. 21 Questions (feat. Nate Dogg)
15. Don't Push Me (feat. Lloyd Banks of G Unit & Eminem)
16. Gotta Make It to Heaven
Kliknutím na skladbu si přehrajete její ukázku. K přehrátí potřebujete přehrávač Window Media Player, který si stáhnete zde.

50 Cent-zajímavosti

25. prosince 2007 v 9:58 | Proof |  50 Cent
Byl vychováván prarodiči v Queensu.
Crack a kokain začal prodávat teprve, když mu bylo 12 let.
Jeho první prohřešek se stal na stř. škole, když byl chycen s ampulkou cracku skrytou v jeho teniskách.
Jeho crackové výdělky každým dnem rostly až na 5 000 dolarů denně, rap ale viděl jako cestu jak se z toho dostat ven.
Jeho 1. příležitost přišla roce 1996 tím, že poznal Jam Mastera Jaye, představitele Run D.M.C.
Jeho syn Marquise, který se narodil v roce 1997, od něj dostal přezdívku 25 Cent. Identitu jeho matky ale 50 Cent odmítá veřejnosti prozradit.

V létě roku 1999 byl vydán jeho první singl song How to Rob, který vtipkoval na účet hudby tehdejších celebrit, např. Mariah Carey, Master P, Timbaland a Jay-Z. Ne každý to viděl jako vtipné. Jay-Z, Big Pun, Sticky Fingaz a Ghostaface Killah, ti všichni odpověděli na tuto skladbu.
Na jaře 2000 byl střelen do tváře, ruky a nohou mužem s pistolí ráže 9 mm z bezprostřední vzdálenosti. Incidinet jen o vlásek přežil.
Jednou řekl, že Ja Rule byl inspirací pro skladbu s názvem Wanksta, což je jím vymyšlená nadávka.
V listopadu 2002 obdržel předvoání k policejnímu výslechu ohledně vraždy Jam Mastera Jaye, jeho blízkého přítele a spolupracovníka. Nakonec mu byla zhruba po dobu jednoho měsíce přidělena policejní ochrana.
Je levák.
Jeho oblíbený song z alba Get Rich or Die Tryin' je Many Men.
Nikdy neměl oficiální práci než rap.
Objevil na remixu od J-Lo s názvem I'm Gonna Be Alright.
G-Unit uzavřela smlouvu s textilním koncernem Reebok na výrobu bot a textilu se značkou G-Unit, což 50 Centovi přineslo velký obnos peněz a popularizaci značky.
Má psa, který se jmenuje Dollar.

Koupil multimilionářské sídlo, které dříve vlastnil známý boxer Mike Tyson. V roce 1996 stálo Tysono toto sídlo 2,1 milionu dolarů, 50 Cent ho ale koupil za 4,1 miliony dolarů. Luxusní vila má 52 místností: 25 je z toho koupelen a 18 ložnic. Mimojiné je v ní výtah, dvě místnosti na kulečník, kino a šatny.
Na MTV Music Awards 2003 mu doporovod dělala herečka Vivica A. Fox.
Narodil se ve stejný den, ale ne stejný rok jako známý politik George W. Bush.
Jeho oblíbený herec je Charlie Sheen.
Nikdy nepije alkohol a nekouří. Na fotkách je ale často vidět s marihuanou, cigaretou, doutníkem nebo lahví alkoholu, jedná se totiž o jeho image.
Jeho vykreslená postava na obalu alba The Massacre je proto, že chtěl vypadat jako Ninja Turtle (Želva Ninja). Jeho syn Marquise má tyto kreslené postavičky rád, a dokonce i on sám je jejich fanouškem; jeho oblíbená postava je Donatello.
Podepsal smlouvu s Eminemovým Shady Records, jehož nahrávky jsou distribuovány pod Interscope Records.
Vyrůstal ve stejná části Queensu jako bratranec newyorského herce Dwayna Winsteada.
Když dostal od Columbia Records 65 000 dolarů, tak 50 000 z toho dal Jam Masteru Jayovi a 10 000 svému právníkovi.

Jeho výroky:
"The only thing that I'm scared of is not livin' up to the expectations of Dr. Dre and Eminem."
"Right now he's desperate. He should be talking about me, not Eminem and Dre and everybody else. He'll lose, he knows that. The route that he has to take is the 'I'm a mad gangsta' hardcore route, and ain't nobody gonna believe him."--On his feud with bubblegum rapper Ja Rule.
"In Hollywood they say there's no business like show business in the hood they say there's no business like ho business."
"I'm not trying to save the world. As a musician and artist, it just ain't me."
"A man becomes as attractive as an attractive woman when he becomes successful and is publicly noted. Power's an aphrodisiac."
"I think it's easier for the general public to embrace me in a negative way. You have people who already have a perception of me that says I'm a bad person."
"I don't display emotions. I have every feeling that everyone else has but I've developed ways to suppress them. Anger is one of my most comfortable feelings."
"In my neighborhood if you're too aggressive, you intimidate someone, they kill you. Or if you decide to be emotional and you start crying, you're a victim. You know, the kid in the schoolyard that doesn't want to fight always leaves with a black eye. You have to find a way to stay in the middle, somewhere where people just don't mess with you because they know that you don't have a problem with it if it goes there."
"If they keep comin' at me, I'll just keep responding back until they don't exist anymore. I got the time and energy to ruin what is left of their careers, if they want to do that." - On his feuds with all of his adversaries (such as Nas, Jadakiss, Fat Joe, Shyne, The Game, Ja Rule, Sheek Louch and Styles P. among others)

G-Unit,OD NULY NA VRCHOL

25. prosince 2007 v 9:56 | Proof |  G-Unit
Příběh, kterak se z chudého chlapce z newyorského ghetta stal slavný a bohatý rapper, už určitě znáte, ale jistě tento příběh v chronologické posloupnosti neznáte o firmě G-Unit.
Je rok 2003 a 50 Cent se jak se svým albem, tak se svými singly probojovává na špičky hitparád a po jeho slávě, která už je zčásti věčná, přichází započetí prvního byznysu, kterým je G-Unit Clothing, tedy výroba textilie a bot.
Následovně přichází na řadu label G-Unit Records, který se velmi rychle rozrůstá, a po něm energetický nápoj s hodinkami a knihami.
Když už firma řádně nese, její portfolio se rozšiřuje i na hodinky, knihy a erotické pomůcky. To jest za tu dobu velmi slušné jak po ziskové, tak materiální stránce.
V podstatě Fiddyho byznys spočívá v tom, že se do ničeho nebojí jít a že má při sobě vždy kapitál, pomocí něhož pak jednotlivé odvětví rozjíždí. Ačkoliv k této specifické taktice můžete mít výhrady, komu se toto z rapperů podařilo? A hlavně za jak krátkou dobu?

G-Unit,produkty

25. prosince 2007 v 9:56 | Proof |  G-Unit
V této sekci se zabýváme jednotlivými produkty, na nichž korporace G-Unit, chcete-li 50 Cent, bohatne. Uvedeny jsou zde jen ty důležité, neboť ty malé se leckdy ani nepodaří zjistit (mohou to být suvenýry nebo lecjaké maličkosti, které se prodávají pouze lokálně, a tudíž u nich není zaznamenán takový významný zisk jako u těch hlavních).
CD, Vinyly, Promo disky
Samozřejmě G-Unit naštěstí pořád zůstává jenom hiphopovou skupinou, a tak nadále jejich hlavním prodejním artiklem zůstávají CD (a spolu s nimi i vinyly a promo disky). Takže ať už tedy počítáme 50 Centa jako samotného, nebo celý G-Unit Records, pořád by toto odvětví vydělávalo nejvíce nehledě na ostatní artikly.
Oblečení
Prezentování ve videoklipech je velmi sofistikovaná reklama, neboť právě i tomu se přičítá velký komerční úspěch oblečení značky G-Unit, která leckdy určuje povrchní trendy v Hip hop módě. Díky kontraktu s firmou Ekco tak 50 Cent každoročně bohatne.
Obuv
Též jako s oblečením, i ohledně bot se začalo činit až v roce 2003. Tehdy 50 Cent uzavřel smlouvu s firmou Reebok, která vyrábí kolekce i hvězdám jako Jay-Z nebo Allen Iverson. Za dobu existence obuvnického sektoru G-Unit, který vyrábí jak tenisky, tak jinou obuv, se vystřídalo spousty modelových kolekcí, takže pokud si chcete vybrat, skutečně máte z čeho.
Videohry
Největší prodejní období má za sebou videohra pro PlayStation 2, PSP a Xbox 360 s názvem 50 Cent: Bulletproof, která vyšla v listopadu 2005, a jak už Fifty anoncoval, prý se připravuje i druhá verze této střílečky, jež za svůj přílišný obsah násilí sklidila i značnou kritiku.
Filmy
Jako první film firmy G-Unit by se dalo považovat porno Grupie Luv, které vyšlo v roce 2004, a jako další 50 Centova autobiografie Get Rich or Die Tryin', která i se soundtrackem vyšla v roce 2005. Následovně by se do honorářů ohledně 50 Centa daly započítat i jeho další herecké role.
Energetický nápoj
Aby ostatní lidé měli svaly jako 50 Cent, rozjel se i byznys na energetické nápoje, které podporují růst svalové hmoty. Nápoj se jmenuje Formula 50 a vyrábí ho firma Drink Better Water.
Hodinky
Co se týče Hip hop módy, do ní spadají i hodinky a právě G-Unit má svou vlastní značku G-Unit Watches. Výrobu spustila v roce 2005, avšak takový úspěch jako ostatní artikly nemá.
Knihy
Po vydání knižní biografie 50 Centa bylo založeno vydavatelství G-Unit Books, které v roce 2007 vydalo další tituly a následovně se chystá dálší a další vydávat.
Erotické pomůcky
Nejmenší, ale zároveň možná nejzajímavější odvětví tvoři erotické pomůcky. Jak už jsme zmiňovali, v roce 2004 vyšlo pod záštitou G-Unit porno Grupie Luv, nicméně značky G-Unit si můžete koupit i kondomy a vibrátory.

G-Unit jako firma

25. prosince 2007 v 9:55 | Proof |  G-Unit
G-Unit, původně tříčlenná crew, je dnes pojem, na který můžete pohlížet z různých hledisek, a když z různých hledisek, tak i z hlediska firmy. Ano, za tři roky se z G-Unit stala obrovská firma, která vydělává miliony dolarů a která dokáže své popularity využít k maximálnímu komerčnímu zisku.
50 Cent, kterému všechny komerční odvětví G-Unit patří, se v každé ročence ekonomického časopisu Forbes umísťuje jako jeden z nejvíce výdělečných umělců světa, protože G-Unit (vzato se všemi sektory) nevydává pod labelem G-Unit Records pouze alba svých interpretů, ale i spousty dalších produktů, jako například oblečení, obuv, šperky, hodinky, vitaminový nápoj, erotické potřeby, knihy a další artikly.
Chytrý byznysmen, tak právě mnoho lidí Fiftyho nazývá, protože se své slávy skutečně dokázal vytěžit snad maximum. I proto už možná někdo G-Unit nenazývá hudební skupinou, ale firmou.

Just a Lil Bit-text

25. prosince 2007 v 9:53 | Proof |  50 Cent

[Verse 1]
Damn baby all I need is a lil bit
A lil bit of this, a lil bit of that
Get it crackin' in the club when you hear this shit
Drop it like its hot, get to workin' that back
Go shake that thang, yeah work that thang
Let me see it go up and down
Rotate that thang, I wanna touch that thang
Can you make it go round and round
I step up in the club, I'm like who you with
G-Unit in the house, yeah thats my clique
Yeah I'm young, but a nigga from the old school
On the dance floor, a nigga doin' old moves
I don't give a fuck, I do what I wan' do
I hit your ass up, boy I done warned you
Better listen, when I talk, nigga don't trip
Yo' heat in the car, mine's in this bitch
I ain't tryna beef, I'm tryna get my drink on
Got my diamonds, my fitted, and my mink on
I'ma kick it at the bar till its time to go
Then I'ma get shorty here and I'ma let her know

[Chorus]
All a nigga really need is a lil bit
Not a lot baby girl just a lil bit
We can head to the crib in a lil bit
I can show ya how I live in a lil bit
I wanna unbutton your pants just a lil bit
Take 'em off and pull 'em down just a lil bit
Get to kissin' and touchin' a lil bit
Get to lickin' and fucking a lil bit

[Verse 2]
This is 50, comin' out your stereos
Hard to tell though, cause I switched the flow
Eyes a lil low, cause I twist the dro'
Pockets on swoll cause I move the O's
My neck, my wrist, my ears is froze
Come get ya bitch, she on me dawg
She musta heard about the dough
Now captain come on and save a hoe
I get it crunk in the club, I'm off the chain
Number one on the chart, all the time mayn
When the kid in the house, I turn it out
Keep the dance floor packed, thats without a doubt
And shorty shake that thang like a pro mayn
She back it up on me I'm like oh mayn
I get close enough to her so I know she can hear
System thumpin', party jumpin', I said loud and clear

[Chorus]
All a nigga really need is a lil bit
Not a lot baby girl just a lil bit
We can head to the crib in a lil bit
I can show ya how I live in a lil bit
I wanna unbutton your pants just a lil bit
Take 'em off and pull 'em down just a lil bit
Get to kissin' and touchin' a lil bit
Get to lickin' and -- a lil bit

[Bridge]
Baby you got me feelin' right (ya heard me)
My mama gone, you can spend the night (ya heard me)
I ain't playin', I'ma tryna fuck tonight (ya heard me)
Clothes off, face down, ass up, c'mon

[Chorus x2]
All a nigga really need is a lil bit
Not a lot baby girl just a lil bit
We can head to the crib in a lil bit
I can show ya how I live in a lil bit
I wanna unbutton your pants just a lil bit
Take 'em off and pull 'em down a lil bit
Get to kissin' and touchin' a lil bit
Get to lickin' and -- a lil bit

The Game feat. 50 Cent - Hate It or Love It (Ať se vám to líbí, nebo ne)

25. prosince 2007 v 9:52 | Proof |  50 Cent
Yeh, povíme vám něco
O svý minulosti, uh-huh
V mládí jsem byl zmatenej
Moje máma líbala ženu
Zmatek se dostavil
Když člověk v tomhle studeným světě dospíval
Táta tam nebyl, odešel někam pryč
Asi aby páchal zločiny
Můj oblíbenej raper pořád zpíval
"Check check out my melody"
Chtěl jsem žít dobře
Jo, ksakru, prodával jsem drogy
Měl jsem spoustu prstenů
Byl jsem jeden z těch, co nosej zlatý řetězy
Lana mi řek, že když budu dobrej
Dostanu ovčí kožich
Když rozprodám pár dávek drog
Kdybych do toho šel - no jo, to by bylo velkolepý
V tý noci jsem se válel v posteli
Druhej den ráno jsem se vzbudil
Někdo mi ukrad kolo
Další den, to samý svinstvo
Nic tam nešlo dobře
Kdybych mohl, hned bych zmizel
A už se tam nikdy nevrátil
Refrén:
Ať se vám to líbí nebo ne, outsider je nahoře
A tak to zůstane, kámoši
Než mý srdce přestane tlouct
Jo, záviďte mi, jsem v rapu ten nejlepší ze všech
A takovej taky zůstanu
Takže byste se měli se mnou raděj seznámit
G Unit, na chladiči mýho fára
Bouchačky po obou stranách přesně nad zlatým řetězem
Ohrožuju je pětačtyřicítkou
Zabij v mým songu černocha
A udělej to doopravdy
To je pravej význam ghostwritera
Deset gansterů tvou dceru povalí
Věř mi, kámo, vím všechno o ztrátách
Jsem z Comptomu
Kde musí bejt jeden opatrnej, když má špatnou barvu kůže
Stačil jeden telefonát
A tvoje tělo zmizelo v močále
Jezdím po okolí jen ozbrojenej
Jsem v gangu od chvíle, co byl můj mladej kámoš Rob
Zabitej kvůli svý kreditce
Bylo to před deseti lety, když jsem v roce 1995 řekl Poohovi
Zabiju tě, jestli se o to samý pokusíš
Kvůli mýmu Air Max 95
Pověděl jsem Banksovi, když jsem ho potkal, že jsem v gangu
A že než bych musel zemřít
Raději se stanu vrahem
Neměl jsem ani 50 centů, když mi umřela babička
Teď se vracím do Kalifornie
A nosím drahý šperky od Jacoba
Koukáte, jak čas běží?
Refrén...
Od začátku do konce, outsideři prohrávají
Když se vyhraje, tak je to správný
Potom člověk nemusí předstírat, že
Studenej svět, ve kterým žijeme
Je plnej nátlaku a bolesti
To už je ode mě všechno, kámoši, teď poslouchejte The Game
Dřív jsem míval s poldama
Problémy kvůli drogám
Teď mě můžou poldové...
To všechno dává pomalu smysl
Moje máma je šťastná, že nemusí platit nájem
A její novej meďák je červenej
Mám dost prachů na utrácení
Mám skvělej bourák
A přemejšlím o tom, proč
Mám utrácet 30 milionů dolarů za letadla
Když existujou děti, co umíraj hladem
Pac odešel a Brenda ještě pořád hází
Mimina do odpadu
Chci vědět, "What s Goin On"
Jako bych slyšel Marvina
žádný sešity
Potřebujou dřevo na rakve
Vždycky, když jsem ve studiu úplně hotovej
Myslím na to, co by bylo
Kdyby Marie Bank šla na potrat?
Mám tě rád, mami
Refrén...

Životopis 50 Centa

25. prosince 2007 v 9:50 | Proof |  50 Cent
Curtis James Jackson se narodil 6. července roku 1975 v newyorském ghettu Jamaica Queens, kde prožil více než polovinu svého života. Jeho matka Sabrina, která byla dealerkou drog, ho porodila ve svých patnácti letech života, identita jeho otce je neznámá, ani on sám jí nezná. Ve svých osmi letech - tedy v roce 1984 - byla jeho dvaadvacetiletá matka zavražděna při loupežném přepadení a mladého Curtise, který právě začal docházet do základní školy, začali vychovávat prarodiče, tedy rodiče jeho zesnulé matky. Od svých dvanácti let začal tíhnout k nelegální činnosti, začal boxovat a dealovat kokain.
Následovaje matčino řemeslo, po absolvování základní školy začal studovat na střední škole, konkrétně na Andrew Jackson High School (dnes Campus Magnet High School). Již v té době měl problémy se zákonem, například ve škole mu byla objevena ampulka cracku, kterou měl skrytou v botách. Po pár dalších prohřešcích byl tak ze školy hned v prvním ročníku nepodmínečně vyloučen, tento vzdělávací ústav mu však později maturitu z neznámých důvodů udělil.
V průběhu následujících let zůstala jeho živnost neměnná, avšak jeho stále větší tužba po penězích ho vedla k tomu, aby se věnoval rapu. Na New York Avenue (dnes nechvalně známá Guy R. Brewer Blvd.) chodil prodávat svoje rýmy, občas byl také za svou nelegální drogovou činnost perzekuován krátkým pobytem ve vězení.
V roce 1996 se seznámil s Jam Masterem Jayem, tehdejší rappovou hvězdou a hlavním představitelem Run D.M.C. Tento rappový velikán, jenž bydlel ve stejné čtvrti, mu dal beaty, aby na ně tento nováček mohl prezentovat své kreace. Spolupráce s ním tak začala a Curtis Jackson, jakožto bezejmenný interpret, začal vystupovat pod pseudonymem 50 Cent, ten převzal od drogového bosse, jenž se jmenoval Kevin "50 Cent" Martin.
S vydavatelstvím JMJ Records, už tedy jako 50 Cent, uzavřel smlouvu a Jam Master Jay, jemuž toto vydavatelství patřilo, ho učil tvorbě skladeb, ovšem do té doby, než musel nastoupit k výkonu trestu do místního vězení. Smlouvu s tímto nahrávacím labelem za nedávno ukončil. V roce 1997 se mu narodil syn, který nese jméno Marquise; kdo je jeho matkou ale odmítá prozradit.
Ačkoliv je na volné noze, snaží se prosadit. Se svými kamarády s branže - Lloydem Banksem a Tonym Yayem - založil v roce 1998 crew zvanou G-Unit. O léto později si ho všimlo úspěšné duo Trackmasters, ti mu poté umožnili představit se u vydavatelství Columbia Records, se kterými následovně podepsal nahrávací smlouvu. Za následující dva týdny nahrál v newyorském Upstate studiu celkem 36 skladeb, z nichž tři vydal krátce po sobě jakožto singly a poté ty nejlepší z nich hodlal seřadit na album. První vyšla skladba Your Life's on the Line, následovně Thug Love (spolu s Destiny's Child) a na konec How to Rob. K té první zmiňované, skladbě urážející Ja Rula, byl natočen a uveřejněn videoklip, k dalším sice ne, ale na úspěchu jim to neubralo - hlavně skladbě How to Rob, hromadnému diss tracku, který je mířen proti tehdejším hvězdám rapu. Tato skladba se postarala o rozruch a někteří, již byli v této skladbě napadeni, neváhali odpovědět.
Připravované album Power of the Dollar, od jehož nahrávaní uplynulo půl roku, mělo být konečně vydáno, ovšem pokud by se onoho 24. května 2000 někdo nepokusil 50 Centa zabít. Před domem svých prarodičů byl devětkrát zasáhnut z ráže 9 mm, nájemný vrah místo aktu okamžitě opustil. Boj o život začíná! Po hospitalizaci a následovně zdařené operaci lze říci, že přežil jen o vlásek, to také sám potvrzuje; tvrdí, že se znovu narodil a že to byla druhá nejhorší situace v jeho životě, horší byla jen smrt jeho matky.
V nemocnici byl pouze 13 dní, ale i přesto to nebyly poslední potíže. Columbia Records se zalekla negativní publicity a toho, že se ještě nevydané album rychle šířilo po internetu. Toto vydavatelství s ním rozvázalo kontrakt, a Power of the Dollar tak nebylo vydáno.
Tento nešťastný incident ho vedl k tomu, aby opět začal dealovat drogy, byl to krok zpátky, ale rozhodně se nedá říci, že by to na půdě rapu vzdal, ba naopak. Se svou crew začal vydávat mixtapy: jako první vyšel na jaře roku 2001 Guess Who's Back, začátkem dalšího roku 50 Cent is the Future, k němuž jako podklad posloužily materiály od Jay-Z a Raphaela Saadiqa.
K velikému štěstí se tento mixtape dostal na stůl Eminemovi, jednomu z nejpopulárnějších MC's bílé barvy pleti. Ten po jeho poslechu v jednom rádiu uvedl své sympatie k 50 Centovi. A právě on, jakožto majitel nahrávacího labelu, se dohodl se svým producentem a též rapovou hvězdou Dr. Dre na tom, že tomuto nováčkovi nabídnou nahrávací smlouvu.
Slovo dalo slovo a po dřívějších neúspěších byl pod pevnými křídly tohoto nahrávacího impéria. Smlouva, kterou s nimi podepsal, mu krom elity producentů přizvaných na nahrávání jeho alba přinesla okamžitý finanční obnos v podobě jednoho milionu dolarů.
I když podepsal smlouvu, jež mu zaručuje popularitu, koncem léta roku 2002 vydává se svou crew další mixtape s názvem No Mercy, No Fear, na němž je už jedna vlastní skladba, a to Wanksta. Na podzim se dostavuje první úspěch tím, že účinkuje na sountracku k Eminemově autobiografickému filmu 8 Mile; má zde dvě vlastní skladby - Wanksta (druhá verze) a Places To Go - a na dalších dvou se podílí - Love Me a Rap Game. Tímto se stal jedním z hlavních protagonistů tohoto počinu, který měl ve světě velký úspěch.
Na nahrávání jeho nového alba Get Rich or Die Tryin' se podílejí špičkoví producenti, a tudíž je jasné, že se bude těšit nemalému úspěchu, nikdo však ještě neví, do jaké míry toto album ovlivní scénu. Následovně je Tony Yayo, člen G-Unit, zadržen policií a odsouzen na rok do vězení, a tak za něj 50 Cent povolává do své crew jako náhradníka Younga Bucka, rodáka z Nashvillu. Nuže, nezbývá nic jiného než se vydat kupředu, a sice pod křídly Aftermath a Shady Records.
V lednu nového roku vychází singl In Da Club a s ním i videoklip, ve kterém se objevují Eminem, Dr. Dre, Busta Rhymes, D12, G-Unit a jiní. Skladba se naplno začíná hrát v rádiích a televizích, vítězí v hitparádách. Samotné album Get Rich or Die Tryin' pak vychází 6. února a ihned v prvním týdnu má obrovský úspěch, prodalo se totiž 872 000 kusů. O In Da Club lze bezesporu říci, že je to nejhranější rapová skladba za rok 2003, ve světových hitparádách se držela na prvních místech více než půl roku.
Do kolotoče slávy se dostává i crew G-Unit. Z alba byly vydány následující singly včetně videoklipů: Many Men, 21 Questions (spolu s Nate Doggem), P.I.M.P. (spolu se Snoop Doggem a G-Unit) a If I Can't. V dubnu vydal DVD s názvem The New Breed, to obsahuje záznam z koncertu, videoklipy a dokumenty. Do promo sféry byly ještě také uvolněny singly What Up Gangsta a Patiently Waiting a mimo svoji hojnou uměleckou produkci se účastní turné Anger Managment 2, jemuž dominuje s dalšími hvězdami. Bezesporu lze říci, že za onoho půl roku se dostal na popředí komerčního rapu, stát se mediální hvězdou mu pomohly i hudební stanice jako MTV či BET.
Zviditelňuje se také tím, že zakládá vlastní label s názvem G-Unit Records a uzavírá smlouvu s oděvními firmami na výrobu vlastního oblečení se značkou G-Unit - Reebok bude vyrábět boty, Ecko textil. S G-Unit plánují vydat ještě příští rok album, nicméně poptávka po nich je tak veliká, že se ho rozhodnou vydat ještě tento rok, a to v sestavě 50 Cent, Lloyd Banks a Young Buck (Tony Yayo je ve vězení). Ještě předtím však albu s názvem Beg For Mercy předesílají singl Stunt 101 (i s videoklipem), samotné debutové LP této crew pak vychází 14. listopadu. Následovně vycházejí singly plus videoklipy Poppin' Them Thangs a Wanna Get To Know You.
V dalším roce - tedy 2004 - pomáhá s produkcí alb svým kolegům z G-Unit, na třech písních dokonce sám vystupuje, a to na albu jak od Younga Bucka, tak od Lloyda Bankse. Dále do své crew G-Unit přibírá z iniciativy Dr. Dre dva nové členy - The Gamea, comptonského rappera, a Olivii, losangeleskou R&B zpěvačku. Prvnímu zmiňovanému na podzim pomáhá s produkováním alba a do své diskografie si může připsat další kolaborace: účinkuje na albu Snoop Dogga, Eminema a na remixu skladeb Tupaca. Koncem roku se však pouští do nahrávání sólového alba, ale protože jeho vydavatelství chce datum vydání oddálit, vydává singl Disco Inferno, který je z produkce tohoto alba a jenž se vzápětí probojovává na špičky hitparád. V listopadu účinkuje na singlu od The Gamea s názvem How We Do, ten má i s videoklipem velký úspěch. Později přicházejí čtyři kolaborace, a to v podobě tří skladeb na novém albu The Documentary, které je - též jako předešlý singl - od jeho kolegy z G-Unit The Gamea.
V polovině února roku 2005 ohlašuje velkolepý návrat na scénu tím, že vydává i s videoklipem singl Candy Shop, což je duet s Olivií. Následovně vychází pouze jako promo singl skladba Piggy Bank, hromadný diss track, který se na scéně postaral o pořádný rozruch. Třetího března vychází album The Massacre a ihned za první čtyři dny od uvedení do prodeje se prodalo 1,15 milionů kopií; je tu obdobný mediální boom jako před dvěma lety. Pilotní singl se na devět týdnů ujímá vedoucí pozice v americkém žebříčku Billboard, stačil by pouze týden, aby dosáhl famózního úspěchu singlu In Da Club. Další singl - volně prodejný - je Just a Lil' Bit - s ním i líbivý videoklip, který brázdí TV stanice - a následuje mu už pouze promo singl Outta Control, a ačkoliv vydává s The Gamem singl a videoklip ke skladbě Hate It or Love It, zanedlouho ho vyhazuje z G-Unit kvůli neloajalitě a neshodám, dramatický odchod doprovází i malý incident. Mimo natáčení autobiografického snímku, k němuž nahrává i hudební doprovod, se také účastní turné Anger Managment 3, se kterým koncertuje jak v USA, tak v Evropě.
Poté, co se z jeho labelu G-Unit Records pomalu stává velká nahrávací společnost, vydává s Mobb Deep, novými přírůstky do tohoto vydavatelství, singl Outta Control (remix) a s ním i videoklip. Šestého září vychází reedice alba The Massacre; místo původní skladby Outta Control je zde právě remix s Mobb Deep (na DVD jsou obě), a není zde skladba Hate It or Love It (G-Unit Remix), toto nové vydání vychází ve dvou edicích; první je pouze samostatné CD a druhá CD s DVD, které obsahuje videoklipy ke všem skladbám z alba.
Počátkem listopadu je v kinech uveden jeho filmový debut, jenž nese název jeho předchozího alba - tedy Get Rich or Die Tryin'. K němu také vychází stejnojmenný sountrack, kterému předcházejí singly Window Shopper a Hustler's Ambition, a to včetně videoklipů. Snímek se však úspěchů nedočkal, lze o něm hovořit spíše jako o průměrném. Osm dní po premiéře vydává již dlouho anoncovanou videohru Bulletproof, ve které je ztvárněn jako hlavní postava, jež prochází krvelačným podsvětím New Yorku a se svou crew G-Unit likvidují nepřátele. Akční videohra, za níž sklidil poměrně velkou kritiku kvůli násilí, vyšla pro platformy PlayStation 2, PlayStation a Xbox. Koncem roku vychází včetně videoklipu singl od Mobb Deep s názvem Have A Party, na němž účinkují 50 Cent s Nate Doggem a která je původně ze soundtracku Get Rich or Die Tryin'.
Začátkem dalšího roku realizuje svoji představu o rozšíření byznysu se značkou G-Unit: zakládá vydavatelství knih G-Books, startuje výrobu erotických pomůcek a hodlá rozšiřovat vlastní label G-Unit Records, který se během minulého roku hojně rozrostl. S Olivií, první dámou G-Unit, vydává jako promo singl s videoklipem remix ke skladbě Best Friend, jenž vyšla na onom zmiňovaném sountracku. A jako další parketu svého uměleckého působení preferuje herectví, neboť se účastní natáčení válečného snímku Home of The Brave.
Rodák z New Yorku, který svému městu zřejmě zůstane na celý život věrný, měl bezpochyby velmi těžké dětství, ale i přesto jím budovaná kariéra rappera, jenž se zpočátku nedařila a za níž málem zaplatil životem, vyšla - nad jeho očekávání. Komerčně nejúspěšnější rapper současnosti, to o sobě mohl říct v roce 2003, 2004 a 2005. Curtis "50 Cent" Jackson nadále buduje svoji uměleckou kariéru a snaží se docílit ještě většího úspěchu, i tak se ale s 22 miliony prodaných kopií svých multiplatinových alb řadí mezi nejúspěšnější rappery všech dob.

Candy Shop-překlad

25. prosince 2007 v 9:48 | Proof |  50 Cent
Yeah...
Refrén:Vezmu tě do cukrárny,dovolím ti lízat lízátko.Dělej,děvče,nepřestávej dělej,než dosáhneš ten správnej bod.Vezmu tě do cukrárny vyzkoušej si,chlapče,co to mám.Přiměju tě,abys mi dal všechno,co máš dělej,než dosáhneš ten správnej bod.
Udělej to po svým,jak to chceš?Můžeme to dělat zezadu nebo zepředu.Teplota stoupá,fajn,přejdeme na vyšší úrověň.Parket je přecpanej,horkej jako čajová konvice.Vysvětlím ti to,baby,je to snadný,když budeš za nymfomanku,budu za nymfomana.V hotelu nebo na zadním sedadle pronajatýho auta.Na pláži nebo v parku,jak si budeš přát,mám kouzelnou hůlku,jsem doktor lásky,tvoji kámoši si z toho utahujou,že ses do mě tak zabouchla.Nechceš mi ukázat,baby,jak to máš ráda,žádnej problém.Vyskoč si nahoru a začni se pohybovat jako pomalej jezdec,jsem zkušenej profík,když jde o tuhle věc.Když se pořádně zapotíš,můžeš si zahrát s kouzelnou hůlkou.Snažím se ti to,baby,vysvětlit co možná nejlíp.Roztávám v tvých ústech,děvče,ne v tvých rukou(haha).
Refrén:Děvče,co děláme(co děláme),a kde to děláme(a kde to děláme),věci co děláme(věci co děláme),jsou jen mezi náma dvěma(oh yeah).
Dej mi to,baby,hezky a pomalu,vystoupej nahoru,jeď jako na rodeu.Takovej zvuk jsi ještě nikdy neslyšela,protože jsem to ještě nikdy takhle nenapsal.Jakmile projdu dveřma,začne se mi rozepínat zip.Je to jako závod,kdo se svlíkne rychlejc.Není to ironie,jak eroticky vypadají v tangách.Ten zadeček mi prostě nejde z hlavy.Dotkl jsem se toho správnýho bodu v ten správnej čas.S rozsvíceným nebo zhasnutým světlem,má to ráda zezadu.Tak svůdně,měl bys vidět,jak se pohybuje.Její boky krouží na zemi.Když jdem na věc,dokud nepřestane,kámo,nepřestanu ani já.Jsem celej zpocenej z celý tý záležitosti,objednávám jednu lahev šampáňa za druhou a vypijeme je do poslední kapky.Signs download

25. prosince 2007 v 9:24 | Proof |  Snoop Dog

Sings download

25. prosince 2007 v 9:23 | Proof |  Snoop Dog